Konfirmohet interesimi i Galatasarayt për Shaqirin

12 01 2012

Trajneri i Galatasarayt, Fatih Terim, ka konfirmuar se gjiganti turk është i interesuar që ta transferojë anësorin e Baselit, Xherdan Shaqiri.

20-vjeçari është në fokus edhe të Bayern Munichut dhe Manchester Unitedit, mirëpo Terim shpreson që ta rrëmbejë atë në Stamboll.

“Pa dyshim që e dua Shaqirin. Ne kemi qenë të interesuar që nga korriku, por kësaj radhe jemi seriozë dhe aktualisht jemi duke negociuar me të”, u ka thënë Terim gazetarëve.

Ndërkohë, edhe presidenti i Galatas, Unal Aysal, ka konfirmuar se janë duke u mbajtur bisedime.

“Nuk e kam takuar vet Shaqirin, megjithatë, ua kam dhënë dritën jeshile përfaqësuesve të klubit dhe ata janë të përfshirë në negociata me Shaqirin”, ka deklaruar Aysal.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: